کاوشگران بهره وری پویای پارس

خدمات مشاوره، مهندسی و سرمایه گذاری

صفحه اصلی سیستم های یکپارچه منابع انسانی

سیستم های یکپارچه منابع انسانی

مروری بر برنامه
شرکت کی گروپ تمایل به ارائه برنامه هایی دارد که خواسته های مشتریان را برطرف کند، سیستم پایدار و نتایج رفتاری ایجاد کند. در نتیجه رویکرد ما کار کردن در 4 فاز زیر می باشد:
  • ممیزی منابع انسانی. ما افتخار می کنیم که می توانیم راه حل های سفارشی شده برای شما ارائه دهیم. در نتیجه دانش ما در این مرحله از سازمان بسیار حائز اهمیت است.
  • توسعه سیستم. میزان ذکاوت منابع انسانی سازمان برای رسیدن به درجه بهینه عملکرد فرد یا تیم بسیار اهمیت دارد.
  • توسعه مهارت های رهبری. اگر تغییری در ذکاوتهای منابع انسانی ایجاد شود، مدیران شرکت نیز باید به همان نسبت به روز شوند. چرا که مدیران افرادی هستند که در سازمان پایدار خواهند ماند و تغییرات واقعی را ایجاد می کنند.
پیگیری. برنامه های توسعه رهبری پایه دانشی خوبی برای توسعه افراد ایجاد می کند، در حالیکه، تغییرات در رفتار، تلاش زمانبر تری را به خود اختصاص می دهد. کی گروپ از مدیران در حین پیاده سازی برنامه های جدید HR و در زمان تمرین دانش یادگرفته شده از آموزشهای ارائه شده پشتیبانی می کند.
مرور فاز ممیزی
برای آنکه یک سیستم منابع انسانی و توسعه ای طوری بنا نهیم که تمام نیازهای مشخص سازمان شما را تامین کند، لازم است در جریان انتظارات سهامداران سازمان قرار گیریم. علاوه بر آن لازم است با سیستم کنونی عملکرد منابع انسانی سازمان آشنا شویم. این روش، یعنی ممیزی HR که به ما توانایی دیدن گزینه های زیر را می دهد:

 

  • وضعیت مطلوب سازمان که در آینده در آن سرآمد است
  • وضعیت فعلی منابع انسانی در سازمان
  • در نتیجه، قادر خواهیم بود یک گزارش از تحلیل شکاف داشته باشیم، که در آن کمبودهای سیستم منابع انسانی را توسعه دهیم و به همین منوال باعث توسعه ذکاوت و هوش منابع انسانی شویم.
در طی ممیزی منابع انسانی، کارگاه ها، جلسات بحث متمرکز گروهی، مصاحبه های عمیق، پایشهای آنلاین یا فردی را برگزار خواهیم کرد. علاوه بر آن، در این حین در مورد مدارک منابع انسانی در خصوص فرایند ها، خط مشی ها و روندها، شرح شغلهای منابع انسانی مطالعه صورت می گیرد.
بر اساس خروجی ممیزی منابع انسانی و تحلیل شکاف، ما قادر خواهیم بود که یک فرایند کلی براساس نیاز و نوع فرایندهای منابع انسانی ای که باید معرفی شود، ارائه دهیم. همچنین در این راستا، اینکه چه فرایندهایی باید توسعه یابند، این فرایندهای جدید چگونه روزانه بر اساس کارکرد شرکت عمل خواهند کرد،
مروری بر سیستم های توسعه منابع انسانی
شرکتهای پیشرفته جمله معروفی دارند، که نه تنها آن را بازگو می کنند بلکه به آن عمل می کنند: ” انسانها سرمایه های اصلی ما هستند”. اکنون که این جمله را شنیدیم، بگذارید آگاهانه بفهمیم دقیقا منظور آن چیست. برای اینکه به پیام این جمله برسیم، باید بدانیم که تعداد زیادی فعالیت از نوع مدیریت منابع انسانی وجود دارد که باید بخوبی مدیریت شوند. ما در کی گروپ بعنوان مشاوران منابع انسانی مسئولیت کمک به شما در فرایندها، برنامه ها و تمرینات روزانه منابع انسانی بطور استراتژیک موثر یکپارچه را داریم. وظیفه ما همچنین ار تقا عملکرد مربوط به منابع انسانی با معرفی محصولات و خدمات “بهترین تمرین” می باشد. برای دستیابی به این موضوع، ممکن است نیاز باشد نیازسنجی کنیم، یا ممیزی انجام دهیم و یا پیشنهاداتی و پروپزال ارائه دهیم، برنامه اجرایی ایجاد کنیم و آن را راه اندازی کنیم.
در شکل زیر، سیستم های یکپارچه منابع انسانی کی گروپ و اصول آن را به تصویر کشیده ایم:
سیستم های یکپارچه منابع انسانی کی گروپ
به طور قطع اساس آن، مدل شایستگی می باشد که روابط شفاف درونی با دیگر سیستم های منابع انسانی دارد.
برای شفاف تر شدن موضوع لازم است شما زیر بندهای این قسمت را مطالعه کنید.
مروری بر برنامه توسعه
آمادگی و طراحی
برای توسعه یک برنامه که بطور مشخص نیازهای شرکت شما را در نظر گیرد، ما نیاز داریم که یک تصویر واضح از انتظارات سهامداران شرکت و شرکت کنندگان داشته باشیم. چالشها و انتظاراتی که در ارتباط با برنامه توسعه دارند. به همین دلیل، از یک پرسشنامه تعیین نیازهای شرکت پذیر برای دستیابی به فرصتهای زیر استفاده می کنیم:
بدست آوردن اطلاعات جزیی تر در مورد مدیران، نقطه نظرات فعلی آنها، میزان آگاهی آنها، تجربیات و تمارین آنها در رهبری.
یافتن اهداف اصلی آنها، انگیزه ها و موانع.
دانستن بیشتر افکار شخصی آنها، نقاط قوت و موارد قابل بهبود
ما تمام مواد آموزشی مورد نیاز را بر اساس اطلاعات بدست آمده بالا ایجاد می کنیم، تا مطمئن شویم توسعه متمرکز و مشخصی برای گروه هدف ایجاد کرده ایم که نیازهای آموزشی و محیطی محلی را برآورده می کند.
خلاصه ای از برنامه های رهبری
در بخش زیر، دوره های آموزشی رهبری را به شما معرفی می کنیم، که در آن به مدیران این کمک را می کنند تا بتوانند در یک فرهنگ با سطح بالا و عملکرد بالا به طور پایدار بمانند طوریکه توسعه مداوم را به همراه داشته باشد. در اینجا 2 تا از این برنامه ها را معرفی میکنیم.
 کارگاه توسعه تفکر (اولین برنامه) که کمک به داشتن یک نگرش مداوم رشد کننده و توسعه یافته می کند که در آن پتانسیل واقعی افراد مهار می شود و هم فرد و هم سازمان اهداف بالاتر خود را برآورده می کنند.
 برنامه موثر رهبری ( دهمین برنامه) که به رهبران کمک می کند تا نقش رهبری خود را با متعهد سازی و توسعه دادن افراد از طریق ابزارهای مناسب و عادی رهبری، ایفا کنند.
مروری بر پیگیری و خدمات کاربردی آن
برای حصول اطمینان کامل از راه اندازی سیستمهای توسعه یافته منابع انسانی، و مشاهده نتایج آن بصورت روزانه از ابزار های زیر استفاده می شود. برای حصول اطمینان کامل از پشتیبانی کاربردی مدیران و ماکسیمم کردن اثربخشی آن، همچنین جلسات مربیگری فردی یا تیمی را پیشنهاد می دهیم، طوریکه مدیران می توانند در آن نقاط ضعف خود را بیابند و آن را توسعه دهند، هم چنین موقعیتها کاری که در آن قرار می گیرند را تمرین کنند و بازخورهای توسعه ای بیشتری دریافت کنند.