کاوشگران بهره وری پویا | 12 اصل مدیریت عالی و برجسته

۱۲ اصل مدیریت عالی و برجسته

۱۰ آذر ۱۲ اصل مدیریت عالی و برجسته

برش شماره ۱ از کتاب ۱۲ اصل مدیریت عالی و برجسته

انتشارات کاوشگران بهره وری پویای پارس(کی گروپ)

پرفروش ترین کتاب از نگاه نیویورک تایمز

نتیجه مصاحبه با ۱۰ میلیون کارمند مدیر- بزرگترین نظر سنجی تاریخ بشر

ترجمه و تالیف: محمدجواد آبگون و همکاران


مطمئن شوید کارکنان می‌دانند که سازمان و مدیران از آن­ها چه انتظاراتی دارند.

 

مدیران عالی و برجسته این کار را از سه طریق انجام می‌دهند:

الف) تعریف اهداف

ب) اطمینان از درک اهداف توسط کارکنان

ج) فعالیت در راستای دستیابی به اهداف آن­ها با این کار تلاش‌های افراد را تجمیع کرده و با استراتژی‌های سازمان هماهنگ می‌کنند. از این راه بزرگ‌ترین نتایج ملموس خلق می‌شود.

مدیران برجسته و عالی از طریق تعریف اهداف شفاف و دقیق، نقش افراد در دستیابی به اهداف را مشخص نموده و اطمینان حاصل می­کنند که اهداف توسط کارکنان درک شده است.استعداد به تنهایی کافی نیست و منجر به عملکرد بالا نمی­شود، حتی اگر شما یک ستاره را در اختیار داشته باشید.تیمی متشکل از افراد با عملکردهای متوسط که چگونه خوب کار کردن در کنار هم را می­دانند، در دراز مدت عملکرد و نتایج بهتری نسبت به مجموعه‌ای از تک ستاره‌ها ارایه می‌دهند.

دو یا چند نفر که برای دستیابی به یک هدف مشترک با یکدیگر تعامل برقرار می­کنند، یک گروه کاری را تشکیل می­دهند. تیم­های کاری گروه­های بالغی هستند که برای دستیابی به هدف مشترک با یکدیگر تشریک مساعی می­کنند. وابستگی متقابل اعضای تیم به یکدیگر زیاد بوده و درجه­ی انگیزش آن­ها بالاست.

اولین و مهمترین کلید موفقیت تیم برای رسیدن به دست آوردهای قابل توجه این است که تمامی افراد بدانند عضو یک تیم هستند و بر روی یک هدف مشترک تمرکز داشته باشند.

وقتی که شما تیم‌تان را برای یک هدف درست یا مجموعه‌ای از اهداف سازمان­دهی می‌کنید، این امکان را فراهم می‌سازید که اعضای تیم، خود را با توجه به تیم بسازند و به چالش­ها به صورت جداگانه و مستقل حمله نکنند. اولین قدم در هم‌افزا نمودن عملکردهای فوق‌العاده این است که اجازه دهید هر کسی بداند سازمان در آینده در چه چیزی می‌خواهد پیشرو باشد و به کجا می‌خواهد برسد. آن­گاه مدیر می­تواند روی چگونگی تعریف فعالیت­ها و نحوه­ی چیدمان افراد و تعامل آن­­ها با همدیگر کار کند.

بعد از این که یک بار اتفاق افتاد، مدیر می‌تواند پس از آن کارها را به سادگی و به صورت کاملاً حرفه‌ای کنار هم قرار دهد.

بدون نظر

نظر شما چیست؟